הסכם גירושין - עו"ד נלה כהן ושות
חפש באתר:

הסכם גירושין
מזונות אישה
הסדרי ראייה
מזונות ילדים
עילות גירושין
כתובה
הסכם ממון בין בני זוג

טל' : 077-3201770
ליצירת קשר אנא השאר פרטים ואנו נשוב אליך בהקדם.
שם :
טלפון :
דוא"ל :
הסכם שלום בית ולחילופין גירושין


הסכם שלום בית וחילופין גירושין:

כאשר בני הזוג נמצאים ביחסים מעורערים ואינם רואים לאן מועדות פניהם, בעוד טרם כבה הנר מנסים הם לתקן. בד בבד חפצים הצדדים להישאר במצב בו הם בטוחים כי זכיותיהם הכלכליות אינם נפגעות וכי צד אחד אינו מנסה לרמות את השני  ע"י הברחת כספים או העלמת רכוש, משך כל תקופת ניסיון הפיוס. במצב זה ניתן לערוך הסכם שלום בית או לחילפין הסכם גירושין. הסכם זה מהווה למעשה  "הסכם מגירה" הניתן לשליפה בעת החלטת בני הזוג על סיום מערכת היחסים ביניהם  ולהגישו לבי"ד הרבני או בית המשפט ובכך הוא הופך  למעין הסכם גירושין. משמעותו של ההסכם, היא קביעת ההסדרים שיחולו בין בני הזוג במקרה של גירושין, אולם  הסדרים אלו ימומשו  רק במידה ולא יעלה בידי בני הזוג לשקם את היחסים ביניהם והם יחליטו להתגרש.  הסכם השלום בית יכלול את  כל הנושאים הקשורים בגירושין בניהם:משמורת ילדים והסדרי ראיה, מזונות, חלוקת הרכוש. כפי שצוין לעיל הסכם זה יהפוך להסכם גירושין  רק במידה ויחליטו בני הזוג כי ברצונם להתגרש ואינם רואים כל דרך חזרה.

בהסכם ניתן להגיע להסכמות שונות בינהם ההסכמה כי בני הזוג יפנו יחד  או לחוד לטיפול זוגי וכי אם הטיפול לא יצליח, יתבצעו הגירושין בהסכמה, תוך  שהם ממשים את  ההסדרים שנקבעו מראש בהסכם שלום הבית.

היתרון שקיים בהסכם שלום בית ולחילופין  גירושין:

היתרון שקיים בהסכם שלום בית ולחילופין  גירושין הוא גדול. ראשית, הוא מעניק לבני הזוג את האפשרות לנסות ולשקם את הקשר, תחת פניה להליך משפטי סבוך, שימנע כל אפשרות של שלום בית. כמו כן, באם בני הזוג יחליטו להתגרש, הם לא יצטרכו לפנות להליכים משפטיים נוספים, שכן הסכם הגירושין  מסדיר מבעוד מועד את כל העניינים הקשורים בגירושין.
החתימה על ההסכם מעניקה את השקט הנפשי, אשר יאפשר לבני הזוג לתת נסיון אמיתי לשיקום היחסים, בין אם באמצעות טיפול ובין אם בכוחות עצמם. כל אחד מן הצדדים יודע מראש כי זכויותיו מוסדרות ומוגנות, וידיעה זו מקנה קרקע בטוחה לנסיון שיקום הנישואין.
למעשה, החתימה על הסכם שלום בית ולחילופין גירושין, תמנע את הצורך בהתדיינות משפטית עתידית.

מה קורה כאשר אחד מבני הזוג, לאחר החתימה על ההסכם, מעוניין להתגרש?

בהסכם שלום בית ולחילופין גירושין, מקובל לקבוע מנגנון מוסדר של זמנים, במסגרתו כל אחד מבני הזוג, בכל זמן נתון, רשאי להודיע לבן זוגו כי הוא מעוניין להתגרש. עם קבלת ההודעה הנ"ל, שני בני הזוג מחוייבים לשתף פעולה בתהליכי  הסדרת הגט. במקרה כזה, הסכם שלום הבית ולחילופין גירושין, הופך  אוטומטית להסכם גירושין לכל דבר ועניין,כאשר  בני הזוג מחוייבים לפעול על פיו ולנהוג על פי הסדריו כפי שנקבעו בו  בנוגע לחלוקת רכוש, משמורת הילדים, הסדרי הראיה והמזונות.

 גרסה להדפסה