הסכם גירושין - עו"ד נלה כהן ושות
חפש באתר:

הסכם גירושין
מזונות אישה
הסדרי ראייה
מזונות ילדים
עילות גירושין
כתובה
הסכם ממון בין בני זוג

טל' : 077-3201770
ליצירת קשר אנא השאר פרטים ואנו נשוב אליך בהקדם.
שם :
טלפון :
דוא"ל :
הסדרי ראיה, מי , מה וכמה?

כיום בי"ד או ביהמ"ש לענייני משפחה מעדיף כי הילדים עד גיל 6 הם יהיו בחזקת האם.  אם גילו של הילד הוא פחות משש שנים. קיימת "חזקה הגיל הרך". חזקה זו  מעוגנת בסעיף 25 לחוק כשרות המשפטית והאפוטרופסות , תשכ"ב-1962. ע"פ החוק ילדים עד גיל 6 יהיו אצל אימם כאשר אין סיבה אחרת לכך.
כמובן שאם ההורים, מגיעים להסכמה באופן של הסכם גירושין , כאשר כל הפרטים מסוכמים בהסכם באופן של ימים ושעות וכו', הרי שלהורים קיימת יכולת גדולה יותר לתמרן בהסדרים.

 באם קיימת מחלוקת בשאלה בידי  מי יהיו הילדים,ללא הגעה להכרעה בין ההורים,  אזי ההכרעה תישאר בידי ביהמ"ש או בי"ד. במצבים כאלה,  בד"כ יבקש בי"ד או ביהמ"ש תסקיר של פקידת סעד, כאשר מוסד הרוחה ניכנס לתמונה. פקיד הסעד יבחן את אופי המשפחה, את הקשר בין ההורים לילדים  וימליץ בפני הרשויות כיצד יתחלקו אופני  הסדרי הראייה.

בד"כ  נהוג כי  האב לוקח את הילדים פעמים בשבוע למשך 3-4 שעות ופעם בשבועיים לסופשבוע. כמובן שאין בכך קביעות לכל בני זוג שמתגרשים וכל מקרה ידון לגופו.

כיום בי"ד וביהמ"ש מכירים בצורך לקשר בין האב לילדים ואף  ניתן לאחרונה לשמוע הדים כי יש לערער על החזקה הקיימת בחוק כי הילדים ישהו עד גיל 6 במשמורת אימם שכן יש חשיבות בלעדית לקשר בין האב לילדיו.גרסה להדפסה