שאלות נפוצות
הידברות כנה וישירה בין בני זוג הינה הדבר הניפלא והמקדם ביותר. גם כאשר עסקינן במקרים שאינם נעימים כמו , גירושין  או עריכת הסכם גירושין. כאשר הדבר מגיע מיתוך רצונם הפנימי של  בני הזוג לאחר שישבו ודנו בעניין, הרי  שהדבר מהווה קרקע פוריה לקיוםמו של הסכם גירושין. יחד עם זאת, על מנת לוודא שההסכמות אליהן הגיעו בני הזוג אכן תואמות את הוראות החוק ופסיקת בתי המשפט, והן  מנוסחות באופן ברור, שאינו משתמע לשני פנים, מומלץ  לבני הזוג לפנות  לעורך דין מומחה בתחום דיני המשפחה ולקבל ייעוץ מקצועי, שכן יתכן ובני הזוג לא צפו סוגיות  אפשריות,  שעו"ד מתוך ניסיונו בתחום, יוכל לכוון ולשכלל.
 גם במידה ובני הזוג הגיעו להבנות, יש להותיר בידי עורך הדין את הניסוח המקצועי של ההסכם. היות וההסכם מוגש לבי"ד הרבני או ביהמ"ש ורצוי כי יהיה ערוך באופן מקצועי כיוון שהדבר יכול לקצר הליכים מיותרים. הניסיון מלמד שניסוח בלתי מקצועי עשוי לגרור את הצדדים להליכים משפטיים מיותרים (שכן הסכם גירושין שאינו מנוסח באופן ברור ומקצועי, עלול לעורר מחלוקות לגבי הפרשנות שלו, משמעותו וכיוצ"ב) כמו כן ישנם אלמנטים משפטיים להם הצדדים אינם יכלים לתת את הדעת ועל מנת למנוע  את התערבות של גורם זר בהסכם( השופט או הדיין) על ההסכם להיות ערוך  ע"פ ידע משפטי.

 הכוונה בהגעה להסכם גירושין  היא למנוע  התדיינות, הגוזלת זמן ומשאבים יקרים. במידה ובני הזוג מתקשים להגיע להסכמות ביניהם, ניתן לפנות להליך של גישור אשר לאחרונה התקבל יותר ויותר במערכת המשפטית ומשמש קטליזטור לפתרון משא ומתן שאינו מתקדם או מוביל ליעד כלשהו. גם במסגרת הליך זה מומלץ שכל צד יתייעץ עם עורך דין מטעמו או במידה ועורכים הסכם גירושין, קיימת אפשרות להתייעץ עם עו"ד המשותף לשני הצדדים, בטרם תיערך החתימה על הסכם הגירושין, וזאת על מנת לוודא כי ההסכם אינו מקפח  את זכויותיו של מי מבני הזוג ומייצג את האניטרסים של שני הצדדים באופן הטוב ביותר.

           סגור