מפתחות

תביעה לפינוי שוכר – תביעה לפינוי שוכר שלא משלם או מסרב להתפנות בהליך מהיר

השוכר הפסיק לשלם דמי שכירות? השוכר מסרב לפנות הדירה? מתחמק ולא עונה לטלפונים?

כיום בשונה מהעבר, ניתן לסיים תביעה לפינוי שוכר במהירות, באופן שיפחית ככל הניתן את הנזק לבעל הנכס שייגרם מאובדן דמי השכירות ויאפשר להכניס לנכס שוכר אחר.

כיצד מתנהל הליך פינוי השוכר?

תחילה יש להגיש לבית משפט השלום תביעה לקבלת פסק דין לפינוי מושכר (שחוק הגנת הדייר אינו חל עליו) ניתן להגיש תביעה זו בשני הליכים – תביעה שכותרתה תביעה לפינוי מושכר או תביעה בסדר דין מקוצר. לאחר קבלת פסק הדין ובמידה והנתבע לא ביצע את הוראותיו ולא פינה את הנכס במועד שקבע ביהמ"ש, על התובע לפתוח בהוצאה לפועל תיק כנגד הנתבע שתכליתו ביצוע פסק הדין לפינוי.

בעלי נכסים רבים טועים לחשוב כי עדיף להמתין לתשלום שכר הדירה בשל הבטחות שונות ולחסוך את עלויות ההליכים המשפטיים. אלא שבמקרים רבים מתברר בדיעבד כי היה מדובר בהבטחות שווא וכי ההפסד שנגרם לבעל הנכס בשל האובדן של שכר הדירה הינו גדול מהעלויות המשפטיות הכרוכות בדבר.

בתביעה לפינוי מושכר ניתן לתבוע רק סעד של פינוי השוכר, לא ניתן לתבוע במסגרת תביעה זו את דמי השכירות שלא שולמו או סעדים אחרים כגון שינויים למיניהם שביצע הדייר במושכר ללא אישור המשכיר. סעדים אלה יש לדרוש במסגרת תביעה נפרדת.

הליך שעניינו תביעה לפינוי מושכר הוא ההליך המהיר ביותר לפינוי השוכר מהנכס ומתן האפשרות המהירה והיעילה ביותר להשכרת הנכס לדייר אחר.

ניתן להגיש תביעה זו כאשר העילה לפינוי תהיה אחת מאלה: אי תשלום דמי השכירות במועד, סירוב השוכר לפנות את הנכס בתום תקופת השכירות או כאשר השוכר הפר את חוזה השכירות הפרה יסודית, אף אם טרם החוזה הגיע לסיומו. אם הופרו תנאי החוזה על ידי השוכר, על המשכיר לכתוב מכתב לשוכר, ומומלץ מעורך דין, המסביר מדוע הופר החוזה וכי על השוכר לפנות את הנכס תוך קביעת מועד מסוים.

שימו לב כי לא מומלץ לנתק את החשמל או המים לשוכר, שכן במקרה כגון דא בעל הנכס יהיה חשוף לתביעה נזיקית מאת השוכר, היות ומדובר בעשיית דין עצמי.

משרדנו ער לחששות הגדולים של בעל נכס בהתמודדות מול שוכר / דייר בעייתי המסרב להתפנות מהנכס או המתחמק מתשלום. לכן משרדנו מלווה את הלקוח מרגע התעוררות הבעיה ועד לסופה בעת מסירת מפתחות הדירה.

יש לזכור כי כדאי לפעול במהירות לאור העובדה כי כל יום שחולף נגרם לבעל הנכס נזק גדול יותר מאי תשלום דמי השכירות כאשר החוב גדל ותופח.
לפיכך, משרדנו נוהג להגיש תביעה לפינוי מושכר בפרק זמן קצר (של יום עד יומיים) מעת הגיע בעל הנכס למשרדנו לטיפול בדייר הסרבן. בדרך זו אנו מצמצמים למינימום את הנזק וטווח שהותו בדירה של השוכר שמסרב לשלם את דמי השכירות.

חשוב לציין כי לאחר הגשת תביעה לפינוי מושכר, אפשר להגיע להסדר עם הדייר הסרבן כי אמנם יתקבל פסק דין המורה על פינויו מהנכס, אך פסק הדין יעוכב בכפוף לכך שהוכר ישלם את שכר הדירה והעלויות הנלוות. אם השוכר יפסיק לשלם, יהיה ניתן לבצע את פסק הדין במיידי ולהחיל את הפינוי במיידי.

אהבתם? מוזמנים לשתף

Share on twitter
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on print
Share on email

לתיאום פגישה :

079-6284374

מגדלי התאומים, ז'בוטינסקי 35, רמת גן

077-555-876-2 FAX

info@nlaw-divorce.co.il

כתבו לנו ונשוב אליכם בהקדם